איציק שלי

אושרה הצעת חוק של ח"כ איציק שמולי אליה הצטרפו 80 ח"כים נוספים, להגדלת עונש מאסר למתעללים בבע"ח לחמש שנים ומניעת המרת עונש מאסר בקנס כספי.

אדם אשר ימצא מתעלל בבעל-חיים, דינו יהיה עד 5 שנות מאסר, במקום עד 3 שנות מאסר או קנס של 226 אלף שקלים. כעת לא יומר גזר דין של אדם מתעלל בקנס כספי, אלא הגזר הינו שנות מאסר בלבד.

כעת נשאלת השאלה, כמה אחוזים מכלל המתעללים נחשפים לבתי המשפט? על כמה מהם אנו שומעים?. מי נחשב מתעלל?. על-פי אורי אריאל, שר החקלאות ופיתוח הכפר, אדם מתעלל הוא כל אדם אשר גרם לסבל מכוון בבעל-חיים, גם אדם אשר החליט לעשות עסק מבעל-החיים שלו.

תיקון החוק הזה אמור להבהיר כי ההגנה על בעלי-החיים היא תכלית חשובה ביותר בהתפתחות המוסרית של החברה בישראל. ואני תוהה אם יצוצו פתאום האנשים המוסריים, המלטפים והמחבקים.

אין ספק שהמודעות בקרב בעלי החיים גוברת ומתעצמת, אך האם הדבר משנה משהו? 3, 4, 5 שנים? 220 אלף שקלים, 500 אלף שקלים?. האם ככל שנעלה את המספרים מעלה, נהפוך לבני-אדם מוסריים יותר?.

לפני כשבועיים מצאתי את עצמי קופצת מהספה בסלון בבהלה היסטרית כי קפץ עליי מעופף כלשהו, כל כך נבהלתי מהקטנצ'יק, לאחר הבהלה, מצאתי את עצמי נגעלת מהמעופף הכהה, בעודי מתקרבת אליו עם כפכף "הווייאנאס" מקורי. תוך כדי חשבתי לעצמי, מה ההבדל בין מה שאני עושה לבין אדם שנגעל או נבהל מחתול? לו יש את הזכות להכות אותו בכפכף? אז לראשונה, הבנתי שאני לא שונה מכל המתעללים, והחלטתי להניח את הכפכף, לקחת נייר, לגרוף את הקטנצ'יק בעדינות ולשחרר אותו מחלון ביתי. בעודי מרגישה כל כך נפלא עם עצמי, תחושת סיפוק עילאית, בעלי מתבונן בי, עם גבה אחת מורמת מעלה, מבוהל מהמהלך שלי ובטח מהתגובת אושר שחילחלה בי.

אולי אני לא פחות משוגעת מכל המתעללים, אבל תודו שגם אתם חשים הקלה, אפילו אם קלילה כמו נוצה, כאשר אתם קוראים על החמרת העונשים של כל מיני בני-זונות ששורפים, זורקים, גוזרים ומבתרים.

איציק, שזה בעלי, אמנם חושב שיש בי קצת קיצוניות ושיגעון עם ענין בעלי החיים, אבל בתוך תוכו הוא אומר תודה שמזל שיש מישהו כמוני שעושה את העבודה בשבילו, ובשביל עוד רבים אחרים, ואיציק, לא שלי, איציק שמולי, תודה רבה לך שאתה עושה את העבודה בשבילי ובשביל הרבה הרבה הרבה אחרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *