להעלות את הביטחון

"מעט תשומת לב יכולה לגרום לכל אדם לזרוח".

בפוסט הזה אשתף אתכם במקרה מרגש שקרה לי השבוע. במהלך השוטטות שלי באינטרנט, נחשפתי לערוץ יוטיוב של ילדה בשם איילת. איילת מצלמת את עצמה במצלמת אינטרנט, ומעלה בכל כמה ימים סרטון שלה – רוקדת, שרה, מספרת בדיחות. איילת מספרת שהיא רוצה להיות כמו היוטיובריות המוכרות והאהובות, שיש להן הרבה צפיות ותגובות… אבל לצערה, כמו הרבה ערוצים אחרים, הערוץ שלה לא ממש מצליח לבלוט. כל סרטון שלה משיג בערך 5 צפיות, ועד לא מזמן אף אחד לא הגיב לה מלבד אמא ואבא שלה – שעודדו אותה להמשיך ולצלם.

אני נחשפתי בעצם לסרטון האחרון שהעלתה באותו הזמן, בו אמרה לצופיה שהיא מתכוונת לסגור את הערוץ כי אף אחד לא באמת צופה. שהיא מרגישה שהיא מדברת לעצמה, שהיא אפס, שהיא לא שווה שום דבר. הרגשתי שאני חייבת להתערב. החלטתי לנסות ולהגיב לה. כתבתי לה שאני אוהבת את הערוץ שלה, ושהיא צריכה להמשיך להעלות סרטונים. יומיים אחרי, היא העלתה עוד סרטון. הרגשתי שמחה בלב. עדיין אף אחד לא הגיב לה, אז גם הפעם השארתי לה תגובה – שהיא מקסימה. יום לאחר מכן, אבא שלה הגיב לי:

תגובה רובין

הרגשתי צמרמורת בכל הגוף. בסרטון שהעלתה לאחר מכן, איילת הודתה לי אישית על זה שהעליתי לה את הביטחון, ואמרה שהיא לא הולכת לסגור את הערוץ. פה כבר הייתי על סף בכי. הבנתי שהמשימה שלי היא להמשיך ולחזק אותה, להגיד לה כמה היא חכמה, יפה ומוכשרת, להגיד לה שאני אוהבת את מה שהיא עושה ולעודד אותה להמשיך. אתמול איילת העלתה סרטון שלה שרה, אמרתי לה שהיא מרגשת וצריכה להמשיך לשיר.

איילת מאוד הזכירה לי את עצמי כשהייתי ילדה. גם אני נעזרתי באינטרנט לביטוי עצמי – אמנם לא ביוטיוב, אלא בבלוג. תגובות מעודדות לא קיבלתי שם, ההיפך הוא הנכון. אנשים ניסו להוריד אותי למטה, לגרום לי להפסיק לכתוב. ובאמת, שנתיים לאחר מכן לא כתבתי כמעט בכלל. אני לא רוצה שזה יקרה לעוד אנשים.

אני מזמינה גם אתכם לעזור לנערים ונערות להגדיל את הביטחון העצמי שלהם. כל מה שנדרש זה רק רצון טוב. תגובה אחת מספיקה כדי לשנות, להראות למישהו שאכפת לך ממנו, שאולי אתה בעצם כן שווה משהו. תחשבו על זה.

לירון

אני בגיל 6

בתמונה: אני, לפני 18 שנים.

תגובה אחת

  1. את עושה עבודת קודש!!! כל הכבוד. ממש להציל חיים ולרומם נשמה. חשוב מאוד שתפיצי מדי שבוע את – הפוסט השבועי לתמיכה בנערות ברשת – עם לינק לסרטון מדאיג וכמה מילים לבקשת תמיכה כמו לייקקו, פרסמו בפורום אחד שבו אתם חברים וכו'.
    בהצלחה! מוכנה לעזור לך עם מה שתצטרכי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *