הזמנה לחתונה

השבוע קיבלתי עוד הזמנה לחתונה. סליחה, בעצם קיבלתי הודעת וואטצאפ מחבר ילדות איתו לא דיברתי שנים, זו לא הייתה אפילו הודעה אישית אלא תמונה של ההזמנה.

אז אתקן את משפט הפתיחה שלי, השבוע קיבלתי קנס נוסף, חתונה רביעית החודש, ושוב אותו דבר, אותו ריטואל, אותה תעשייה.

טוב מה אני אגיד לכם חתונה, עושים שמח ובגדול הקונספט הוא נחמד לחגוג את האהבה הנצחית של בני הזוג המאושרים יחד עם כל האנשים הקרובים. אבל באמת שבוחנים את התעשייה הזו משהו מסריח, והסרטון הסטירי הבא, של גדי וילצ'רסקי, מציג זאת בצורה נפלאה.

ניסיתי לחשוב למה ואיך זה הפך לכזו תעשייה, מה הטירוף הזה, והתשובה נמצאת בבבלוגים הקודמים שלי בבחירותינו ובעולמינו הקפיטליסטי והתחרותי. אי אפשר לנתק את תחום החתונות משאר תחומי הצרכנות ובכלל וכאשר יש תחרות ועולם חומרני של עוד ועוד אז כך גם נראת תעשיית החתונות. חבל שחגיגה כל כך גדולה יכולה להסתיים בחובות של בני זוג צעירים שרק רוצים להתחיל חיים מאושרים, וחבל שבמקום לבוא ולשמוח מכל הלב האורחים מתייחסים לחתונה כאל קנס.

אז אתם שואלים אותי מה לעשות?

טוב התשובה גם כן ממשיכה את הבלוגים הקודמים שלי ונמצאת באורח החיים ובבחירות אותם אנו עושים במהלך חיינו. פתרונות קונקרטיים אתם יכולים למצוא לדוגמה באתרים הבאים:

http://engaged.co.il/

http://www.easywed.co.il/

שנותנים חבילות ומבצעים "אטרקטיביים", והסיבה שהמילה אטרקטיביים מופיעה במירכאות היא כיוון שפתרונות כאלה מבחינתי הם סוג של פלסטר, והם עדיין חלק מאותה תעשיית חתונות ארורה, וזה לא טיפול מקיף בבעיה.

אז חברים פקחו את העניים ותחייכו 🙂 מה אכפת לכם?

יום טוב.

 

 

תגובה אחת

  1. אני מצאתי דרך כנה להתמודד עם הזמנות לחתונות:
    ברגע שמזמינים אותי, ישר אני עונה: נשמה, מזל טוב אבל אני לא אגיע…עדיף שתתן את ההזמנה למישהו שיבוא.
    תכל'ס,
    יש לי מלא חברים שלאחר החתונה לא ראיתי אותם יותר ומאז החלטתי לחתוך את זה חד ואני באה רק למי שממש חשוב לי לתחזק קשר ולהמשיך אותו 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *